​הבית המשפטי שלכם

עורך דין מקרקעין
הבחירה הנכונה לעתיד טוב יותר

פירוק שיתוף ללא הסכמה

פירוק שיתוף ללא הסכמה - לגשר על הפערים

לא פעם, נאלצים שותפים לסיים את יחסי השותפות ביניהם, וקמה להם הזכות לפירוק אשר מעוגנת בחוק.

אם כל השותפים מסכימים לבקשת הפירוק, ההליך פשוט ומהיר אך כאשר אין הסכמה ורצון מכל השותפים ומספיק שאחד מתנגד, המצב מורכב יותר. במצב שכזה מתחיל לפועל פירוק שיתוף ללא הסכמה. בתהליך פירוק שיתוף ללא הסכמה נדרשת חתימתם של כל הבעלים בנכס על הסכם המכר.

היות וקיימות דרכים רבות לפירוק שותפות הן במקרקעין והן במיטלטלין מומלץ לבצע פגישת ייעוץ מול עורך הדין בה ידונו כלל התנאים בהליכי פירוק שיתוף ללא הסכמה. זכרו הליך פירוק שיתוף ללא הסכמה הוא הליך שיש לבצע רק עם מומחה שמתמצא בתחום.

אז למה לבחור בנו?

הזכות שלנו, לעזור וללוות ברגעים החשובים והמשמעותיים בחייכם, בואו לתכנן יחד את פני עתידכם.

01
בעלי תשוקה רבה
02
גישת חתירה להצלחה
03
יצירתיים במציאת פתרונות
הבית המשפטי שלכם

הבחירה הנכונה לעתיד טוב יותר

משרד עורכי דין של עורכת הדין רוית עימבר עמיאל מתמחה בכל היבטי דיני המקרקעין ודיני המשפחה.

בעלת המשרד עורכת הדין רוית עימבר עמיאל הינה בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטת  Lynn University, בבוקה רטון  בפלורידה,  שם החלה את דרכה המקצועית כיועצת משפטית בחברות גדולות ומובילות. בהמשך חזרה לארץ וסיימה את הכשרתה כעורכת דין, מגשרת ועברה הכשרה מיוחדת במיסוי מקרקעין.

משרדה של עורכת הדין רוית עימבר עמיאל מתאפיין בתפיסה אשר שמה את האדם במרכז תוך ראיה נרחבת ושאיפה למתן פתרונות מיטביים עבור הלקוח הן מבחינה משפטית והן מבחינה אישית. ומתמחה בתחומים שונים כגון: שינוי צוואה, עסקאות מקרקעין, הסכם ידועים בציבור ועוד.

המשרד מתמחה בניהול הליכים משפטיים מורכבים בזכות ראיה אסטרטגית רחבה של המקרה וליווי צמוד של הלקוח עד לסיום התיק תוך שליטה בכלל הפסיקות והחקיקות בתחום.

הזכות שלנו, לעזור וללוות ברגעים החשובים והמשמעותיים בחייכם, בואו לתכנן יחד את פני עתידכם.

אנו נעזור לך עם כל בעיה או קונפליקט!

איך מתבצע הליך פירוק שותפות ללא הסכמה?

הליכי פירוק שותפות ללא הסכמה מתעוררים על רקע סכסוכים כלכליים ועסקיים ודורשים הפרדת בעלות בנכסים פיזיים כגון מקרקעין או רכוש, ובנכסים עסקיים כגון פירוק שותפות בחברה או בעסק משותף.

במקרים כאלה, ימנה השופט כונס נכסים אשר מטרתו לפרק את הרכוש של החברה ולחלק אותו בין השותפים בצורה הטובה ביותר. לפעמים ייאלץ כונס הנכסים למכור נכסים כגון קרקעות או בניינים כדי לחלק את שוויים בין הצדדים, ולעיתים יהיה אפשר להסתפק בפיצול הבעלות ללא צורך במכירת הנכס.

פירוק שיתוף ללא הסכמה במסגרת הליך גירושין

לפעמים נוצר צורך לבצע הליך פירוק שיתוף בין בני זוג. צורך זה מתעורר במקרה פרידה או גירושין כאשר ישנו חוסר הסכמה בנוגע לאופן חלוקת נכס משמעותי בבעלות משותפת כגון דירה או קרן חיסכון. כדי להתחיל את תהליך פירוק השותפות, על אחד מבני הזוג להגיש תביעה לפירוק שותפות בבית משפט. במסגרת תביעה זו, יחלק בית המשפט את הרכוש בין שני בני הזוג בהתאם לנסיבות העניין.

תביעה לפירוק שותפות הוא תמיד הליך מורכב ואמוציונלי, לא כל שכן כאשר מדובר בפירוק שותפות בין בני זוג. לעיתים קרובות, כאשר מדובר בפירוק שותפות לצורך מימוש חלקו של אחד מבני הזוג בנכס מגורים משותף, ההליך מערב גם פן פסיכולוגי של טובת הילדים מול איזון הצרכים של בן הזוג שמבקש לממש את חלקו בנכס.

בית המשפט יתייעץ עם מיטב המומחים כדי להחליט כיצד לטפל בסכסוך שכזה. לפעמים הוא ימנה כונס נכסים ויורה על מכירת הנכס באופן מיידי, ולפעמים הוא ייתן ארכה ויאפשר לבן/בת הזוג המשמורנ/ית להתגורר בדירה לתקופת זמן מסויימת.

פירוק שותפות- רק עם מומחים

אם אתם נמצאים בתוך הליך פירוק שותפות, אתם זקוקים לעורכי הדין הטובים ביותר בצד שלכם. עורך הדין שלכם ייגן על הזכויות ועל הרכוש שלכם ויפעל למימוש האינטרסים שלכם על הצד הטוב ביותר.

למשרדנו מומחיות רבה בייצוג צדדים בהליך פירוק שותפות. אנו נעזור לכם לעבור את הליך פירוק השותפות, במקצועיות ללא פשרות.