בוא והכר אותנו

אודות המשרד

מי אנחנו?

הבית המשפטי שלכם

משרד הבוטיק של עורכת הדין רוית עימבר מתמחה בכל היבטי דיני המקרקעין, דיני המשפחה והמשפט האזרחי.

בעלת המשרד עורכת הדין רוית עימבר עמיאל הינה בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטת  Lynn University, בבוקה רטון  בפלורידה,  שם החלה את דרכה המקצועית כיועצת משפטית בחברות גדולות ומובילות. בהמשך הגיעה לארץ וסיימה את הכשרתה כעורכת דין. עו"ד רוית עימבר עמיאל בוגרת הפקולטה למשפטים במכללת "הקריה האקדמית אונו" ובעלת תואר ראשון במשפטים (LLB) בהצטיינות. הוסמכה לעסוק בתחום עריכת דין בשנת 2013.

עורכת הדין רוית עימבר עמיאל עברה הכשרה מיוחדת בתחום מיסוי המקרקעין המעניק לה ידע נרחב בתחום המורכב של מיסוי מקרקעין, הינה חברה בוועדת מיסוי מקרקעין מטעם לשכת עורכי הדין ופועלת לקדם פעילויות מקצועיות, חקיקתיות, חברתיות ואקדמיות בלשכת עורכי הדין.

01
מקצועיות
02
מיקוד
03
נסיון
"אם רוצים אנו בכיבוד החוק, עלינו להתחיל תחילה בהפיכת החוק למכובד."

לואיס דמביץ ברנדייס

מה מאפיין אותנו?

התפיסה שלנו

משרדה של עורכת הדין רוית עימבר עמיאל מתאפיין בתפיסה אשר שמה את האדם במרכז תוך ראיה נרחבת ושאיפה למתן פתרונות מיטביים עבור הלקוח הן מבחינה משפטית והן מבחינה אישית. המשרד מתמחה בניהול הליכים משפטיים מורכבים בזכות ראיה אסטרטגית רחבה של המקרה וליווי צמוד של הלקוח עד לסיום התיק תוך שליטה בכלל הפסיקות והחקיקות בתחום. כל תיק זוכה לטיפול מקצועי בהתאם לנסיבות המקרה המיוחדות. המשרד מעודכן במתרחש בעולם המשפט בכלל ובתחומי הנדל"ן ודיני המשפחה והירושה בפרט.

הזכות שלנו, לעזור וללוות ברגעים החשובים והמשמעותיים בחייכם, בואו לתכנן יחד את פני עתידכם.

מגיע לך לקבל את הייצוג הטוב ביותר!

מידע חשוב שעליך לדעת

שאלות ותשובות נפוצות

מכירה של דירת מגורים הינה עסקת מקרקעין ועליה חלים מספר חוקים מכוחם יהא על המוכר לשלם מס בגין המכירה.

הראשון והידוע ביותר הינו חוק מיסוי מקרקעין מכוחו ייגבה מס שבח. מס שבח מחושב כאחוזים מסכום השבח. כלומר, סכום המכירה פחות סכום הרכישה ייתן לנו את השבח שהתקבל בגין הדירה בתקופת הבעלות של המוכר. חוק מיסוי מקרקעין קובע מספר פטורים לפיו ניתן לקבלת פטור ממס שבח או הפחתה בסכום המס.

מס משמעותי נוסף החל על מוכר דירה הינו היטל השבחה אותו גובות העיריות, ככל והעירייה קידמה תוכנית כלשהיא אשר מתוקפה יהיו זכויות בניה נוספות, העירייה תיגבה עבורן היטל השבחה.

מיסים נוספים שיש לשים לב ויכולים לחול בעת מכירה הם היטל שצ"פ (שטחים ציבוריים פתוחים), דמי הסכמה, תשלומי היוון ועוד.

חשוב להבין כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן, עורך הדין שמחתים אתכם על מסמכי העסקה אינו מייצג אתכם. יתרה מכך, הוא מייצג את הקבלן (ואותו בלבד) אשר לו אינטרסים סותרים לאינטרסים של הרוכשים. לא פעם רוכשים מתבלבלים וחושבים שאינם זקוקים לעורך דין אשר יעבור על ההסכם וינסח אותו בצורה מאוזנת לאינטרסים של הצדדים מכיוון שכבר קיים עו"ד בעסקה. עורך דין מטעמכם ידאג לבדוק את המצב המשפטי של העסקה ושתקבלו את כל הזכויות המגיעות לרוכשים על פי דין ויותר.

רבים נוטים לחשוב שחוזי שכירות הם חוזים סטנדרטיים שלא מצריכים ייעוץ של עו"ד. חוזי שכירות, אם נערכים נכון, יכולים לעשות את ההבדל בין שקט נפשי לבין רדיפה אחר השוכרים עבור תשלומי שכר הדירה והתשלומים השוטפים. עו"ד מתמחה בתחום יידע לדרוש את הביטחונות הנכונים אשר יאפשרו למשכיר להתנהל בצורה שלא יאלץ להגיע להליך משפטי לצורך גביית חובות.

הסכם ממון כמו הסכם חיים  משותפים נועד על מנת לקבוע את מערך היחסים הרכושיים של בני זוג. הסכם ממון נערך מכוחו של חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג-1973 והוא מתייחס רק לבני זוג נשואים או שעומדים להינשא כאשר הסכם חיים משותפים נועד לזוגות חד מיניים או ידועים בציבור שאינם מעוניינים להינשא.

לייפוי כוח מתמשך יתרונות רבים. החל ממניעת ריבים במשפחה דרך כיבוד רצונו של האדם הממנה (עורך ייפוי הכוח המתמשך), חיסכון כספי ועד מניעת בירוקרטיה רבה ומורכבת במצבים בהם הדבר האחרון שאנו רוצים להתעסק בו הוא ניירת ובירוקרטיה מיותרת.

ככל ואדם לא ערך צוואה ולא גילה את רצונו מה יעשה ברכושו לאחר מותו, יתחלק רכושו בהתאם להוראות חוק הירושה תשכ"ה-1965.

תביעה לפינוי מושכר הינה תביעה אשר ניתן לתבוע בה סעד של פינוי בלבד. כלומר, ככל ושוכרים של דירה אינם עומדים בהוראות הסכם השכירות ואינם משלמים את דמי השכירות במועדם אך מסרבים לפנות את הדירה, המשכיר רשאי לפנות לבית המשפט לקבל סעד של פינוי בתביעה מיוחדת שנקראת תביעה לפינוי מושכר אשר תתברר בבית המשפט בתקופה קצרה יחסית (60 עד 90 יום) וזאת לעומת תביעה רגילה אשר עלולה לקחת כשנה ויותר עד שתתברר בבית המשפט.

כל אדם שמרגיש שנפגע מצוואה של אדם רשאי להגיש לרשם הירושה או בית המשפט התנגדות לקיום צוואה.