​הבית המשפטי שלכם

עורך דין מקרקעין
הבחירה הנכונה לעתיד טוב יותר

סכסוך בין שכנים

סכסוך בין שכנים - שמים סוף למחלוקות

לפעמים השכנים הם מושא לחברות עמוקה וארוכת שנים אך לעיתים השכנים הופכים להיות מוקד מחלוקת וסכסוך מתמשך. מקרה של סכסוך בין שכנים יכול להיות מאוד לא נעים לאף אחד מהצדדים ולשאר דיירי הבניין. 

הסיבות למחלוקות הן רבות ומה שגורם להתחלת סכסוך בין שכנים יכולות להיות סיבות שונות, החל מרעש ולכלוך, זכויות בנייה, ליקויי רטיבות ועד למחלוקת אודות שטחים משותפים וכדומה.

קיימות תקנות רבות העומדות לזכותו של אדם בהתייחס למקום מגוריו, עורך דין המתמחה בסכסוכי שכנים יוכל לתת מענה משפטי לכל בעיה או סכסוך ואף לקבלת פיצויים במידה והסכסוך מנוגד לחוק או קיימת אלימות מילולית או פיזית.

הנכם מוזמנים לקבוע פגישת ייעוץ במשרדנו בה נבחן את מקרה סכסוך בין שכנים על כל פרטיו והיבטיו על מנת להגיע לסיום המחלוקת בצורה יעילה ומהירה.

אז למה לבחור בנו?

הזכות שלנו, לעזור וללוות ברגעים החשובים והמשמעותיים בחייכם, בואו לתכנן יחד את פני עתידכם.

01
בעלי תשוקה רבה
02
גישת חתירה להצלחה
03
יצירתיים במציאת פתרונות
הבית המשפטי שלכם

הבחירה הנכונה לעתיד טוב יותר

משרד הבוטיק של עורכת הדין רוית עימבר עמיאל מתמחה בכל היבטי דיני המקרקעין ודיני המשפחה.

בעלת המשרד עורכת הדין רוית עימבר עמיאל הינה בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטת  Lynn University, בבוקה רטון  בפלורידה,  שם החלה את דרכה המקצועית כיועצת משפטית בחברות גדולות ומובילות. בהמשך חזרה לארץ וסיימה את הכשרתה כעורכת דין, מגשרת ועברה הכשרה מיוחדת במיסוי מקרקעין.

משרדה של עורכת הדין רוית עימבר עמיאל מתאפיין בתפיסה אשר שמה את האדם במרכז תוך ראיה נרחבת ושאיפה למתן פתרונות מיטביים עבור הלקוח הן מבחינה משפטית והן מבחינה אישית.

המשרד מתמחה בניהול הליכים משפטיים מורכבים בזכות ראיה אסטרטגית רחבה של המקרה וליווי צמוד של הלקוח עד לסיום התיק תוך שליטה בכלל הפסיקות והחקיקות בתחום.

הזכות שלנו, לעזור וללוות ברגעים החשובים והמשמעותיים בחייכם, בואו לתכנן יחד את פני עתידכם.

מטרד רעש

כולנו מכירים את הישראלים שחושבים שהאוטובוס או הרחוב שייך להם ומשמיעים מוסיקה מחרישת אוזניים מהטלפון או רמקול נייד.

אם איתרע מזלכם ואדם כזה הוא השכן שלכם, אתם מכירים היטב את הבעיות הנובעות משכנות לאדם כזה. הילדים סוף סוף נרדמו לשנת צהריים ופתאום מתחיל רעש בנייה חזק בשעות השקט החוקיות- ומעיר אותם. אתם מנסים ליהנות מארוחה משפחתית רגועה אבל המוסיקה הבוטה הפורצת מביתו של השכן גורמת לכם להסמיק ולנוע באי- נוחות מול הילדים הסקרנים.

יש מה לעשות במקרה של סכסוך בין שכנים- לפנות לעו"ד שיעזור לכם וייעץ לכם כיצד להגן על זכויותיכם.

נזקי רטיבות

אם אתם סובלים מנזקי רטיבות שמקורם בבית השכן, מבחינה חוקית הוא אחראי לתשלום נזקים. כאשר שכן מסרב לשלם על הנזקים או לתקן את הליקויים בבית שלו במקרה שהנזקים חוזרים ונשנים- הגיע הזמן לערב גורם משפטי. במקרים אלו, לא מומלץ לספוג את העלות למען "יחסי שכנות טובה" משום שנזקי מים מתמשכים עלולים לגרום לנזקים של עשרות ומאות אלפי שקלים.

ועד בית ותקנון בית משותף

ישנם סכסוכים רבים הנובעים ממגורים משותפים. ישנם שכנים המסרבים להשתתף בדמי ועד הבית או לפעול על פי תקנון הבניין. לפעמים, סכסוך בין שכנים הגרים בבתים משותפים הוא בלתי נמנע וחשוב להתייעץ עם עורך דין כדי למצוא דרך לאכוף את ההסכמים המשותפים או לחלופין, לשנות את תקנון הבניין באופן שיהיה מקובל על כל השכנים.

שכן מטריד או מאיים

יש סקאלה ארוכה של סכסוכים בין שכנים. על הצד האחד יש סכסוך בין שכנים שגורם לאי נעימות קלה כמו שכן שמאחר בתשלום ועד הבית או שותל צמחים בגינה המשותפת. בצד השני של הסקאלה יש שכנים מאיימים, אלימים ומסוכנים שממררים את חייהם של השכנים שלהם. במצבים כאלה, לצערנו, המשטרה עושה מעט מאוד ואין לה את הכלים לטפל במצב. בנוסף, מעצר עשוי לעורר את כעסו של השכן האלים ולהחריף את הסכסוך בין השכנים.

אם אתם סובלים משכנות מאיימת ומפחידה, מומלץ לערב עו"ד מומחה לסכסוכי שכנים שיעזור לכם למצוא את הסעדים החוקיים שייעזרו לכם להתמודד עם השכן המאיים.

השתלטות על שטחים משותפים או בניה לא חוקית

סכסוכי נדל"ן בתוך בניינים נפוצים הרבה יותר ממה שנדמה לאנשים. ישנם אנשים שאוהבים לבנות על גגות או להרחיב בנייה אל חצר משותפת מתוך תקווה ששכניהם לא ישימו לב, או לא ידעו כיצד לעצור אותם.

השתלטות שכזו יוצרת בעיות רבות בשטחים המשותפים ומהווה כר פורה לסכסוך בין שכנים. פנו עוד היום לעו"ד עם התמחות בסכסוכים בין שכנים לטיפול מהיר בהשתלטות על שטחים משותפים.

אנו נעזור לך עם כל בעיה או קונפליקט!