​הבית המשפטי שלכם

עורך דין ירושות
הבחירה הנכונה לעתיד טוב יותר

התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה - סכסוך משפחתי

בין הסכסוכים המשפחתיים הבולטים הינם סכסוכים על רקע צוואה של נפטר קרוב. התנגדות לצוואה יוצרת מצבים בהם בני משפחה מגיעים לבתי המשפט עם קרוביהם.

במידה וקיימת מחלוקת לגבי תיקוף הצוואה ניתן להגיש התנגדות לקיום צוואה לרשם לענייני ירושה אשר אליו הוגשה הבקשה לצו קיום צוואה מלכתחילה.

קיימות עילות רבות בגינן ניתן להתנגד לצוואה: טענה כי הנפטר (המצווה) לא ידע להבחין בטיב הצוואה, טענה כי היה נתון ללחץ או השפעה בעת כתיבת הצוואה, טענה כי ביצוע הצוואה הינו בלתי מוסרי  או חוקי ועוד ועוד.

אז למה לבחור בנו?

הזכות שלנו, לעזור וללוות ברגעים החשובים והמשמעותיים בחייכם, בואו לתכנן יחד את פני עתידכם.

01
בעלי תשוקה רבה
02
גישת חתירה להצלחה
03
יצירתיים במציאת פתרונות
הבית המשפטי שלכם

הבחירה הנכונה לעתיד טוב יותר

משרד עורכי דין של עורכת הדין רוית עימבר עמיאל מתמחה בכל היבטי דיני המקרקעין ודיני המשפחה.

בעלת המשרד עורכת הדין רוית עימבר עמיאל הינה בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטת  Lynn University, בבוקה רטון  בפלורידה,  שם החלה את דרכה המקצועית כיועצת משפטית בחברות גדולות ומובילות. בהמשך חזרה לארץ וסיימה את הכשרתה כעורכת דין, מגשרת ועברה הכשרה מיוחדת במיסוי מקרקעין.

משרדה של עורכת הדין רוית עימבר עמיאל מתאפיין בתפיסה אשר שמה את האדם במרכז תוך ראיה נרחבת ושאיפה למתן פתרונות מיטביים עבור הלקוח הן מבחינה משפטית והן מבחינה אישית. ומתמחה בתחומים שונים כגון: שינוי צוואה, עסקאות מקרקעין, הסכם ידועים בציבור ועוד.

המשרד מתמחה בניהול הליכים משפטיים מורכבים בזכות ראיה אסטרטגית רחבה של המקרה וליווי צמוד של הלקוח עד לסיום התיק תוך שליטה בכלל הפסיקות והחקיקות בתחום.

הזכות שלנו, לעזור וללוות ברגעים החשובים והמשמעותיים בחייכם, בואו לתכנן יחד את פני עתידכם.

אנו נעזור לך עם כל בעיה או קונפליקט!

התנגדות לצוואה – סכסוך משפחתי

בין הסכסוכים המשפחתיים הבולטים הינם סכסוכים על רקע צוואה של נפטר קרוב. התנגדות לצוואה יוצרת מצבים בהם בני משפחה מגיעים לבתי המשפט עם קרוביהם.

במידה וקיימת מחלוקת לגבי תיקוף הצוואה ניתן להגיש התנגדות לקיום צוואה לרשם לענייני ירושה אשר אליו הוגשה הבקשה לצו קיום צוואה מלכתחילה.

קיימות עילות רבות בגינן ניתן להתנגד לצוואה: טענה כי הנפטר (המצווה) לא ידע להבחין בטיב הצוואה, טענה כי היה נתון ללחץ או השפעה בעת כתיבת הצוואה, טענה כי ביצוע הצוואה הינו בלתי מוסרי או חוקי ועוד.

תהליך הגשת בקשת התנגדות לצוואה

הסיבה שהמדינה מאפשרת להגיש התנגדות לצוואה היא כדי למנוע אישור של צוואה לא חוקית אשר הוגשה לרשם הירושות. המדינה קבעה מנגנון המאפשר להגיש בקשה להתנגדות לצוואה מוגבל בזמן. בניסיון למנוע מתהליך הגשת הצוואה להפוך לארוך ומתמשך מדי, קבעה המדינה הגבלת זמן על הגשת ההתנגדות.

על רשם הירושות לפרסם בתקשורת כי התקבלה בקשה לצו קיום צוואה ולכלול את פרטי הנפטר באותה הודעה. לאחר פרסום זה, מתנגדים יכולים להגיש התנגדות לצוואה במשך שבועיים ימים בלבד. לא ניתן להגיש בקשה לאחר שבועיים אלה למעט במקרים מיוחדים.

מי יכול להגיש התנגדות לצוואה?

כל אדם יכול להגיש התנגדות לצוואה, אך עליו לספק ראיה לסיבה בגינה הוא מעוניין להגיש את ההתנגדות. הסיבות להגשת התנגדות יכולות להיות כדלהלן:

  1. מגיש ההתנגדות סבור כי הצוואה הנמצאת בידי רשם הירושות אינה צוואתו האמיתית או החוקית של המנוח.
  2. יש יסוד להאמין שצוואתו של המנוח אינה משקפת את רצונותיו לפני מותו. זאת כיוון שהוא סבל מאיומים או אלימות בניסיון להשפיע עליו לשנות את צוואתו.
  3. אחד מהנהנים הרשומים בצוואה היה בחדר בזמן שכותב הצוואה כתב או חתם את צוואתו (למעט בירושות הדדיות)
  4. המנוח לא היה כשיר לכתוב את הצוואה בעת שכתב אותה כתוצאה ממחלה קוגניטיבית כגון הפרעה נפשית או דמנציה.

האם חייבים להשתמש בשירותי עורך דין להגשת התנגדות לצוואה?

כל אדם רשאי להגיש התנגדות לצוואה. אולם, אם בקשת ההתנגדות מוגשת מבלי לספק ראיה מספקת לביסוס חדשות לאי סדרים בצוואה, רשם הירושות זכאי שלא לקבל את ההתנגדות. אם רשם הירושות דחה את בקשת ההתנגדות, לא יתקיים דיון משפטי בעניין ולא תותר הבאת ראיות חדשות לביסוס החשד. לכן, מומלץ להשתמש בשירותי משרד עורכי דין כדי לבסס את הסיבות להגשת התנגדות לצוואה ולנסח את בקשת ההתנגדות בצורה שתגביר את הסיכוי שההתנגדות תתקבל.

אם הבקשה מתקבלת, הדיון בתיק עובר לבית המשפט. חשוב מאוד להשתמש בייצוג של עורך דין ירושה מנוסה בין אם אתם מגישי ההתנגדות ובין אם אתם הגשתם את הצוואה המקורית לרשם הירושות לצורך אישור.

פנו עוד היום לסיוע משפטי במשרד עו"ד רווית עמיאל>>

ראו עוד: ליקוי בניה |  | התרת נישואין | קבוצות רכישה | הסכם ידועים בציבור | סכסוך בין שכנים |