​הבית המשפטי שלכם

עורך דין ירושות
הבחירה הנכונה לעתיד טוב יותר

עריכת צוואות

שינוי צוואה - הדרך הנכונה לשינוי

צוואה מהווה מסמך חשוב המפרט את רצון האדם לאופן חלוקת רכושו לאחר מותו. נוסח הצוואה מהווה בסיס משפטי בעל ערך משמעותי עצום במניעת מחלוקות משפחתיות עתידיות ובקבלת החלטות בהתאם לרצון הנפטר.

קיימים מקרים רבים בהם חשוב לבצע שינוי צוואה במידה והאדם אינו מעוניין להוריש את רכושו על פי חוק הירושה כגון: אדם אשר אינו מעוניין להוריש את רכושו לאשתו וילדיו (שהינם היורשים הטבעיים של עזבונו) או אדם המעוניין להעביר את רכושו לאדם אחר שאינו נמנה עם יורשיו החוקיים, ידוע בציבור ועוד.

משרדנו בקיא ומתמחה בתחום שינוי צוואה. היות ולמילה הכתובה קיימת רגישות רבה וכתיבתה בצורה יסודית ומקצועית ע"י משרדינו תוכלו לדייק ולמצות את רצון האדם לאחר פטירתו ללא פתח לספקות או פרשנויות. שינוי צוואה הוא עסק למומחים.

אז למה לבחור בנו?

הזכות שלנו, לעזור וללוות ברגעים החשובים והמשמעותיים בחייכם, בואו לתכנן יחד את פני עתידכם.

01
בעלי תשוקה רבה
02
גישת חתירה להצלחה
03
יצירתיים במציאת פתרונות
הבית המשפטי שלכם

הבחירה הנכונה לעתיד טוב יותר

משרד עורכי דין של עורכת הדין רוית עימבר עמיאל מתמחה בכל היבטי דיני המקרקעין ודיני המשפחה.

בעלת המשרד עורכת הדין רוית עימבר עמיאל הינה בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטת  Lynn University, בבוקה רטון  בפלורידה,  שם החלה את דרכה המקצועית כיועצת משפטית בחברות גדולות ומובילות. בהמשך חזרה לארץ וסיימה את הכשרתה כעורכת דין, מגשרת ועברה הכשרה מיוחדת במיסוי מקרקעין.

משרדה של עורכת הדין רוית עימבר עמיאל מתאפיין בתפיסה אשר שמה את האדם במרכז תוך ראיה נרחבת ושאיפה למתן פתרונות מיטביים עבור הלקוח הן מבחינה משפטית והן מבחינה אישית. ומתמחה בתחומים שונים כגון: שינוי צוואה, עסקאות מקרקעין, הסכם ידועים בציבור ועוד.

המשרד מתמחה בניהול הליכים משפטיים מורכבים בזכות ראיה אסטרטגית רחבה של המקרה וליווי צמוד של הלקוח עד לסיום התיק תוך שליטה בכלל הפסיקות והחקיקות בתחום.

הזכות שלנו, לעזור וללוות ברגעים החשובים והמשמעותיים בחייכם, בואו לתכנן יחד את פני עתידכם.

אנו נעזור לך עם כל בעיה או קונפליקט!

שינוי צוואה – מתי יכולה הצוואה להיפסל?

כן, שמעתם נכון. ניתן לפסול צוואה לאחר מותו של אדם. רבים משינויי הצוואה מגיעים כאשר נפל פגם בהליך כתיבת הצוואה, ונדרש לעשות שינוי בצוואה על מנת להבטיח את התוקף החוקי שלו לאחר המוות.

ישנם שלושה פגמים עיקריים שיכולים ליפול בהליך כתיבת הצוואה:

  1. הצוואה נכתבה באופן שאינו משקף את רצונו האמיתי של כותב הצוואה.
  2. הופעלו איומים או לחץ על כותב צוואה בעת עריכת הצוואה, או שהיא שונתה תחת השפעה בלתי הוגנת.
  3. אחד או יותר מהיורשים המוזכרים בצוואה היה נוכח בעת חתימת הצוואה, או השתתף בכתיבתה.

כאשר נפל אחד מהפגמים הנ"ל, ניתן להגיש התנגדות לקיום צו ירושה לאחר פטירת כותב הצואה. כדי להימנע ממאבקים משפטיים ומחלוקות לאחר המוות, רצוי להימנע ממצבים אלה ולפעול לשינוי צוואה ברגע שעולה חשד שנפל פגם בהליך כתיבת הצוואה.

עדכון צוואה- לפעמים המציאות משתנה

לפעמים צריך לשנות את הצוואה גם כאשר לא נפל כל פגם בהליך כתיבתו אלא בגלל שינויים בנסיבות חיים. לפעמים נולדים נכדים חדשים או נצבר רכוש נוסף ונוצר צורך להרחיב את מעגל הנתינה. לחלופין, לפעמים אובד רכוש, נפטרים אנשים או נוצרים סכסוכים משפחתיים ונוצר צורך לשנות את הרכוש המחולק או את הזכאים לירושה.

החוק קובע שהצוואה הקובעת לענייני ירושה היא הצוואה האחרונה שנכתבה כחוק על ידי המנוח. כאשר המציאות משתנה, נוצר צורך לשנות גם את הצוואה, ולהקפיד שהשינוי ייעשה כחוק. חשוב במיוחד לדאוג שהשינוי ייעשה כחוק במקרים בהם קיים פוטנציאל לסכסוכים משפטיים והגשת התנגדויות. במקרים מורכבים שכאלה, שינוי צוואה מוטב שייעשה על ידי עורכי הדין המקצועיים ביותר שידאגו שלא ייפול אף פגם בתוקף הצוואה.

שינוי צוואה הדדית- לפעמים זה לא כזה קל

יוצא הדופן היחיד לעניין חופש שינוי הצוואה הוא במקרה של צוואה הדדית. צוואה הדדית היא צוואה בין בני זוג המבטיחה בד"כ שהרכוש יעבור במלואו לבן או בת הזוג במקרה פטירה. במקרה כזה, כל שינוי בצוואה מחייב יידוע של בן/ בת הזוג.

אם אתם זקוקים לשירותי שינוי צוואה, או מתלבטים לגבי התוקף או החוקיות של צוואה שנכתבה על ידכם בעבר, אצלנו תמצאו את מיטב עורכי הדין לענייני ירושה. אנו נעזור לכם לנסח מחדש צוואה מדויקת המשקפת היטב את רצונכם, במקצועיות ללא פשרות.

ראו עוד: ליקוי בניה | מינוי אפוטרופוס | התרת נישואין |